logo


HAKKIMIZDA

Hakkımızda

 • Hakkımızda

  Hakkımızda


  Özel Mini Kalpler Anaokulu

  2014 Yılında açılan okulumuzda, öncelikli olarak çocuklarımızın sağlıklı ve sıcak bir ortamda olmaları sağlanmıştır. Çocuklarımızın doğal beslenmeleri için, yoğurtlar kendi bünyemizde mayalanmakta, yaz sebzeleri mevsiminde alınıp derin dondurucularda saklanmakta, kahvaltı ve yemeklerde gezen tavuk yumurtası kullanılmaktadır.

  0-6 yaş insan gelişiminin temelinin oluştuğu en önemli dönemdir. Kimlik ve kişilik bu dönemde oluşur. Doğru uygulanan bir eğitimle, dikkat ve algısı yüksek, problemleri görebilen ve çözümleyen, sağlıklı, mutlu, kendini doğru ifade edebilen, özgüveni yüksek kişilik özellikleri de işte bu dönemde kazanılır. Özel Mini Kalpler Anaokulu olarak en önemli görevimiz, en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın bu ilkeler ışığında özgüveni yüksek mutlu bireyler olmasını sağlamaktır.

  2018 – 2019 Eğitim yılında, Finlandiya eğitim sistemini model almış olup, yapılan araştırmalar sonucunda kendi sınıf öğretmenlerimiz dışında, konusunda uzman ve eğitimli 8 branş öğretmeni daha, çocuklarımıza gerekli eğitimleri vereceklerdir.

  Haftanın 5 günü okulumuzda bulunan psikolojik danışmanımızın uzmanlığında AGTE, EROT VE METROPOLİTAN (Çocuklarımızın gelişim ve seviyelerini belirleyen) testleri uygulanmaktadır. Okula kayıt aşamasından önce yapılan ön testte, çocuğumuzun yaşına göre  gelişim seviyesi tespit edilir ve aileye sözlü sunulan raporla birlikte okula kabulü gerçekleşir. Okulumuza kabulüyle birlikte, test sonucuna göre çocuğumuzun Öğrenme Stilleri tespit edilerek, kendisine uygun  Bireysel Eğitim Yapılandırması uygulanmaktadır. Dönem sonunda tekrar aynı test yapılarak çocuğumuzun gelişim farkını tespit etmiş oluruz.

   


  

 HAKKIMIZDA