logo


EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

 • EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ


  Eğitim Anlayışımız.

  Okulumuzda, dünya çapında yapılan öğrenci değerlendirmelerinde birinci sırada yer alan, “Finlandiya Eğitim Modeli” esas alınmıştır.

  -Her çocuğumuza özel, gelişim testi uygulanır ve çocuğa uygun eğitim yapılandırılması sağlanır.

  -Kendi sınıf öğretmenlerinin haricinde, konusunda eğitimli ve uzman sekiz farklı branş öğretmenimiz bulunmaktadır.

  -Eğitim, çocuklarımıza eğlence yoluyla, oynayarak, müzik dinleyerek, dans ederek veya spor yoluyla verilir.

  -Çocuk sağlığı ve vücut gelişiminde en etkili spor olan yüzme; isteğe bağlı kurs olarak yıl boyunca devam eder.

  -Eğlenceli bir şekilde işlenen branş derslerindeki ana fikir, Dikkat, algı, problemin görülmesi ve çözülmesi, sağ ve sol beynin çalıştırılması, dil ve vücut kaslarının doğru bir şekilde çalıştırılması olarak özetlenebilir.

  -Günün belirli saatlerinde, gerek parkta, gerekse sokak oyunları bölümünde çocuklarımızın dışarı çıkması sağlanmaktadır.

  -Sınıflarda, televizyon, bilgisayar, tablet ya da cep telefonu bulundurulmamaktadır.

  -Birçok branş dersi her yaş grubunda olmasına karşın, çocuklarımız yaş gruplarına göre öğretim şekilleri ve konuları farklılık gösterir

  -Çocuklarımıza dengeli beslenme ve kendi kendilerine yeme alışkanlığı kazandırılır. Yemek yemede zorlama değil teşvik yöntemi uygulanır.

  -Çocuklarımıza tuvalete gitme ve ellerini yıkama alışkanlığı kazandırılır.

  Not: Uzman eğitimciler tarafından verilen, jimnastik, müzik, resim, yaratıcı drama ve isteğe bağlı yüzme kursunda, yetenekli öğrenciler tespit edilerek, ailelerine bilgi verilir. Verilen bu bilgi ışığında beklentimiz, çocuklarımızın daha küçük yaşlardan itibaren, yetenekli olduğu branşlarda daha profesyonel eğitim alarak, geleceğin şampiyonları olmalarıdır.